DOCHÁDZKOVÝ SYSTÉM
   

  Späť na témy otázok  

Aké licencie potrebujem?

  Otázka:
 
  Som živnostník a potrebujem najlacnejšie riešenie dochádzky. Na dielni mám starší počítač na ktorom sa pracuje a chcem, aby sa zamestnanci cez neho pripisovali.  
  Odpoveď:  
  Stačí Vám základný balík. Obsahuje v sebe celý dochádzkový systém. Elasyc si nainštalujete na svoj starší počítač na dielni a aktivujete si na ňom všetky moduly (Užívateľ, Terminál aj Server). Nepotrebujete kupovať žiadne ďalšie zariadenie (čítačku RFID kariet a pod.). Zamestnanci sa budú pripisovať cez modul Terminál manuálne a vy budete dochádzku spravovať (generovať bilancie, pozerať kto kedy prišiel do práce a pod.) cez modul Užívateľ. Ak máte poruke nejakú webkameru, pripojíte ju k počítaču a môžete zároveň snímať aj fotografie zamestnancov ako sa pripisujú.  
     
  Otázka:  
  Sme malá firma. Na dielni máme starší počítač na ktorom sa pracuje a chceme aby sa zamestnanci cez neho pripisovali pomocou RFID kľúčeniek a občas aj na ňom pozreli koľko majú odrobené. Ja som majiteľ, mám svoj notebook a chcem si priebežne pozerať kto je v práci a spravovať dochádzku na dielni aj z domu.  
  Odpoveď:  
  Pre vás je ideálnym riešením základný balík s doplnkovými modulom Používateľ. Ak nemáte na firme statickú verejnú IP adresu, budete na prístup z domu budete potrebovať službu Externý prístup, alebo umiestniť databázu na naše externé servery (aby ste sa mohli na dochádzku pripájať z akéhokoľvek miesta, ktoré má pripojenie na internet). Elasyc si nainštalujete na svoj starší počítač vo firme a aktivujete si na ňom všetky moduly (Užívateľ, Terminál aj Server). Na svoj notebook si nainštalujete Elasyc a aktivujete si na ňom modul Užívateľ. Zostane Vám ešte 1 modul Užívateľ, ktorý môžete dať napr. účtovníčke. K balíku licencií SMALL budete potrebovať 1 čítačku RFID kariet a RFID kľúčenky v počte podľa potreby. Ak chcete zaznamenávať aj fotografie zamestnancov ako sa pripisujú, budete potrebovať akúkoľvek webkameru.  
     
  Otázka:  
  Sme malá firma s 1 prevádzkou v inej časti republiky. Chceme aby sa zamestnanci na firme aj na prevádzke pripisovali pomocou RFID kľúčeniek. Majiteľ, dvaja vedúci a účtovníčka chcú mať prístup k dochádzke z domu. Takisto by bolo vhodné, aby si zamestnanci mohli na každej prevádzke pozrieť svoju dochádzku na nejakom počítači, ktorý je verejne prístupný.  
  Odpoveď:  
  Pre vás je ideálnym riešením základný balík s doplnkovými modulmi (presný počet závisí od Vašich potrieb). Elasyc si nainštalujete na svoj starší počítač vo firme a aktivujete si na ňom všetky moduly (Užívateľ, Terminál aj Server). Tento počítač bude ako hlavný (server). Na počítač majiteľa, vedúcich a účtovníčky nainštalujete Elasyc a aktivujete si na ňom modul Užívateľ. Na prevádzke nainštalujete Elasyc s modulom Teminál a Užívateľ, ktorý sa taktiež bude pripájať k počítaču vo firme. K balíku licencií budete potrebovať 2 čítačky RFID kariet a RFID kľúčenky v počte podľa potreby. Ak chcete zaznamenávať aj fotografie zamestnancov ako sa pripisujú, budete potrebovať 2 webkamery. Ak nemáte na firme statickú verejnú IP adresu, budete na prístup z domu budete potrebovať službu Externý prístup, alebo umiestniť databázu na naše externé servery (aby ste sa mohli na dochádzku pripájať z akéhokoľvek miesta, ktoré má pripojenie na internet).  
     
  Otázka:  
  Sme väčšia firma, ale nevyhovuje mi ani jeden z Vašich balíkov. Máme 4 prevádzky s 50-timi zamestnancami. Robíme poradenstvo po telefóne a chceme každému zamestnancovi do počítača modul Užívateľ. Bude sa každý cez neho pripisovať pomocou virtuálneho terminálu. Chceme využiť aj funkciu Práca na projekte, kde budeme sledovať časy strávené nad rôznymi druhmi telefonického poradenstva. Aký balík vybrať?  
  Odpoveď:  
  Pre vás je ideálnym riešením základný balík s doplnkovými modulmi (presný počet závisí od Vašich potrieb napr. 50 modulov užívateľ, každému zamestnancovu na počítač). Ak nemáte na firme statickú verejnú IP adresu, budete na prístup z domu budete potrebovať službu Externý prístup, alebo umiestniť databázu na naše externé servery (aby ste sa mohli na dochádzku pripájať z akéhokoľvek miesta, ktoré má pripojenie na internet).  
     
  Otázka:  
  Je nejaký jednoduchý návod aké moduly vybrať pre firmu?  
  Odpoveď:  
  Áno je. Zavolať na našu technickú podporu a konzultovať s ňou potreby firmy. Technik Vám najlepšie poradí, čo potrebujete, prípadne čo by ste ešte mohli vo firme využiť. Je lepšie zakúpiť licencie naraz v 1 balíku so zľavou, ako ich potom dokupovať postupne.